Znajdź rozwiązanie dla siebie spośród poniższych oferowanych rozwiązań

Dla nas nie ma głupich pytań czy irracjonalnych pomysłów, a są jedynie niewykorzystane szanse i możliwości dlatego zgłoś nam swoje pytania, pomysły, potrzeby ...

RFID w RETAIL

Systemy RFID odgrywają bardzo ważną rolę w branży RETAIL. Dzięki oznakowaniu towarów znacznikami RFID można bardzo łatwo je lokalizować dzięki czemu minimalizuje się utraconą sprzedaż spowodowaną zagubionym asortymentem. Dzięki błyskawicznym inwentaryzacjom zaplecza jak i salonów sprzedaży realizowanym nawet kilkukrotnie w ciągu dnia można szybko zweryfikować faktyczny stan zaopatrzenia i na bieżąco uzupełniać zapasy czy zarządzać właściwym wyeksponowaniem produktów w przestrzeni salonu.

Nieocenione zalety RFID w retail-u to:

-minimalizacja utraconej sprzedaży dzięki łatwej widoczności i lokalizacji wszystkich produktów 

-błyskawiczne inwentaryzacje i weryfikacja stanów magazynowych w każdym momencie

-możliwość badania zachowań klientów oraz przemieszczania się towarów w przestrzeni salonu

-możliwość interakcji klientów z towarami w specjalnych kioskach informacyjnych i inteligentnych przymierzalniach

-karty lojalnościowe klienta, oraz sterowanie działaniami marketingowymi

rfid w logistyce towarów

RFID w logistyce

Coraz większa skala działalności przedsiębiorstwa, różnorodność asortymentów oraz rozdrobnienie zamówień sprawia że procesy logistyczne muszą być realizowane niezwykle wydajnie. Ciężko jest to uzyskać bez zastosowania nowoczesnych technologii takich jak RFID. W obszarze tym najczęściej wykorzystuje się technologię RFID UHF. Produkty oznakowuje się pasywnymi etykietami RFID. W bramach wjazdowych i wyjazdowych magazynów montuje się natomiast czytniki RFID, które skanują każdą paczkę/paletę w momencie ich wjeżdżania lub wyjeżdżania z danego obiektu. Proces identyfikacji jest błyskawiczny i realizuje się automatycznie podczas standardowego przemieszczania towarów. Nie wymaga przy tym rozpakowywania opakowań zbiorczych aby zweryfikować zawartość paczki gdyż technologia ta działa także poprzez przesłony nieekranujące fal radiowych. Dodatkowo na każdym etapie transportu pracownicy mogą przeskanować paczki czytnikiem przenośnym celem weryfikacji ich zawartości. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w systemie osiągamy:

1.  pełną widoczność tego, jakie produkty znajdują się na jakim etapie transportu,

2. procesy przyjęć i wydań ładunków zostają maksymalnie przyśpieszone,

3. pracochłonność jest zminimalizowana,

4. ogranicza się liczbę pomyłek lub weryfikuje je na początkowym etapie łańcucha dostaw.

RFID w systemach pomiaru czasu w sporcie

Technologia RFID pozwala na automatyczną identyfikacje w czasie osób oznakowanych znacznikami RFID jeśli tylko znajdują się te osoby w zasięgu punktu odczytu.

W systemach pomiaru czasu wykorzystuje się głównie trzy typy systemów RFID.

1. oparty o tagi HF mocowane do buta zawodnika. Antena montowana jest w macie rozłożonej na starcie, na mecie i każdym punkcie pomiarowym. System ten jest jednak dość niewygodny dla zawodników a pewność pomiarów bywa ograniczona zwłaszcza przy dużej liczbie uczestników.

2. tagi UHF montowane do numeru startowego, jako bransoletka lub montowane do buta lub roweru oraz anteny kierunkowe w postaci bramek na każdym punkcie pomiaru. Zaletą jest z pewnością brak konieczności stosowania mat na linii mety, cena tagu umożliwia duplikowanie ich dla zwiększenia pewności pomiaru. Wadą tego typu systemu jest natomiast zwiększona wadliwość pomiaru w warunkach kontaktu z potem, wodą, czy brudem.

3. tagi aktywne HF, EUHF zasilane bateriami oraz punkty identyfikacji w postaci anten zatopionych w asfalcie lub anten liniowych głównie dedykowane są do sportów motorowych. System ten jest najbardziej niezawodny pod względem pomiaru jednak tagi są na tyle drogie, że wymuszają ich wielokrotnego stosowanie co utrudnia organizacje imprez masowych, w których trzeba obsłużyć wydawanie i zwrot dużej liczby znaczników.

Systemy pomiaru RFID są to świetne rozwiązania pozwalające w prosty sposób zarządzać pomiarem czasu wielu zawodników jednocześnie. Głównymi trudnościami w stosowaniu tych systemów są zagadnienia z doborem odpowiednich tagów radzących sobie z tak ciężkimi warunkami jakimi są pot, kurz czy błoto oraz bliski kontakt ciała człowieka oraz precyzja odnotowania właściwego momentu przekraczania linii mety i startu szczególnie ważne w zawodach sportowych wyższej rangi.  

RFID w pomiarze czasu w sporcie
RFID w systemach biletowych

Systemy RFID kontroli wejścia / wjazdu Identyfikacja pojazdów w ruchu

Systemy kontroli wejścia/wjazdu to bardzo powszechne systemy polegające na zastosowaniu zintegrowanych czytników RFID przy bramkach, szlabanach, drzwiach, furtkach wejściowych. Po przyłożeniu tagu RIFD do czytnika następuję jego odczyt i identyfikacja a następnie udzielenie dostępu lub nie w zależności od uprawnień aktualnie nadanych użytkownikowi tagu. Systemy te powszechnie stosuje się w instalacjach dostępu do budynków, w komunikacji miejskiej, w systemach parkingowych itp.

W przypadku kart dostępu dla ludzi, biletach wstępu stosuje się zazwyczaj technologie LF lub HF natomiast dla systemów parkingowych ze względu na zasięg odczytu zdecydowanie bardziej funkcjonalne są systemy oparte o UHF. Dodatkowo w oparciu o tagi RFID można budować systemy automatycznego ważenia samochodów, automatycznego poboru opłat, automatycznego zliczania kursów wywozu urobku lub automatycznego zliczania wywozu śmieci a także wiele innych.

RFID w inwentaryzacji towaru lub wyposażenia

Dzięki braku konieczności bezpośredniej widoczności tagu i czytnika, stosunkowo dużemu zasięgowi odczytu oraz możliwości identyfikacji wielu tagów jednocześnie RFID świetnie sprawdza się w systemach inwentaryzacji. Obiekty oznaczone tagami można w krótkiej chwili zidentyfikować i zliczyć poprzez zbliżenie anteny czytnika rfid do inwentaryzowanego obszaru lub w przypadku ciągłej inwentaryzacji poprzez instalację anten zapewniających odczyt tagów w czasie rzeczywistym na całej przestrzeni magazynu. Systemy takie pozwalają wykonać inwentaryzacje w każdej chwili bez potrzeby unieruchamiania magazynu czy angażowania dużej liczby pracowników. Rozwiązania tego typu dają pełną permanentną widoczność aktualnych stanów magazynowych.

inwentaryzacja towaru przy pomocy RFID
RFID w automatyzacji produkcji

RFID w automatyce produkcji

Aby automatyzacja produkcji dla bardzo zmiennego, spersonalizowanego asortymentu była możliwa należy zapewnić maszynom identyfikację odpowiednich części i podzespołów oraz ściśle kontrolować to jakie procesy poszczególne podzespoły już przeszły. Z pomocą przychodzi tu technologia RFID. Dzięki etykietom umieszczanym na poszczególnych elementach oraz bramkach z czytnikami RFID na linii produkcyjnej można śledzić obiekty, wywoływać konkretne działania na każdym gnieździe produkcyjnym, a także zarządzać historią życia elementu w cyklu produkcyjnym. Osiągamy dzięki temu pełną widoczność i kontrolę przebiegu procesu produkcji.

RFID w hodowli zwierząt

Dzięki RFID można identyfikować zwierzęta oraz wprowadzać automatyzację w ich hodowli. Tagi w kolczykach, chipach podskórnych lub zawieszkach na szyi pomagają jednoznacznie zidentyfikować zwierzę oraz zarządzać jego dostępem do paszy, leków, stanowisk udoju, szczepień itp.
RFID w identyfikacji zwierząt i upraw
dedykowane oprogramowanie ERP dla przedsiębiorstw

Chcesz dowiedzieć się więcej ?

Skontaktuj się z nami, chętnie poszukamy rozwiązania idealnego dla Ciebie

ADRES
SAI Solutions
ul. Sosnowa 94/98
97-200 Tomaszów Mazowiecki

KONTAKT
Email: mis@sai.com.pl
tel: +48 533 319 974